Zajímavosti

5. října, 2010 

V Plzni – Božkově najdete vzorový pasivní dům. Slouží jako školící a předváděcí centrum pasivního bydlení pro širokou veřejnost. Při jeho návštěvě se tak může každý přesvědčit, že u pasivních domů nejde jen o minimální spotřebu energie, ale také o zdravé vnitřní prostředí. Dům je postaven ze superizolačních tvárnic Ytong Lambda tloušťky 500 mm. Vyniká nadstandardním vnitřním prostředím v létě i zimě. O větrání a vytápění se stará rekuperační jednotka s tepelným čerpadlem. Ve vzorovém domě se nachází školící středisko, sídlo firmy i obytná část. Pasivní dům stojí na jižním svahu s výhledem do zalesněného údolí.

Kontakt:
Mgr. David Koranda, Ve Višňovce 21, 326 00 Plzeň, telefon: +420 724 444 747, e-mail: koranda@setrite.cz

 

23. září, 2010

Pokud si chcete ve svém domě svítit žárovkami, které svítí velmi podobně jako slunce, opatřete si žárovky s názvem Biobulbu. Světlo, které vyzařuje tato sluneční žárovka, se podobá skutečnému slunečnímu svitu. Úspornou žárovku Biobulb proto ocení nejen lidé trpící sezónním výkyvem nálad. Má až třikrát vyšší svítivost než běžná žárovka, její jasné světlo se podobá slunečnímu svitu a díky tomu zlepšuje náladu. Stowattová varianta má příkon 25 W, čímž spoří 75 procent energie. Životnost žárovky je až 10 tisíc hodin.

 

9. září, 2010 

Na brněnském výstavišti ve dnech 14. a 15. října proběhne další ročník konference Pasivní domy. Akce je určena pro širokou veřejnost a je skvělou příležitostí k získání aktuálních informací z tohoto oboru. Návštěvníci se zároveň mohou setkat s lidmi, kteří se problematice pasivních domů aktivně věnují a mají značné zkušenosti. V rámci letošního ročníku konference je kladen velký důraz na odbornost příspěvků a to především těch, které se týkají konkrétních technických řešení. V rámci akce je možno navštívit i výstavu materiálů, výrobků a služeb pro pasivní domy.

Domy s úsporným provozem

Napsal dne 30. 10. 2011

Který majitel rodinného domu by nebyl rád, kdyby mu jeho nemovitost byla schopna ušetřit velké množství peněz. Úsporné domy jsou navrženy tak, aby šetřily jak peníze majitelů tak hlavně životní prostředí.

Nejvíce energie je při provozu rodinného domu spotřebováno na ohřev vody a vytápění. Úsporné domy jsou rozděleny do určitých kategorií právě podle množství spotřeby energie za rok. Aby se takový dům dal do nějaké takové kategorie zařadit, nesmí spotřebovat více než 50kWh/m2 ročně.

Porovnání úsporných a běžných rodinných domů

Běžné novostavby mají spotřebu mezi 80ti až 150ti kWh/m2 ročně. U starších budov může roční spotřeba energie vystoupat až na 200kWh/m2.

Druhy úsporných domů

První v kategorii úsporných domů jsou nízkoenergetické domy s maximální spotřebou 50kWh/m2 za rok, po něm následuje pasivní dům s 15ti kWh/m2, pak nulový dům s 5ti kWh/m2 a nakonec aktivní dům, nebo také dům s energetickým přebytkem. Všechny tyto domy jsou navrženy tak, aby měly co nejmenší tepelné ztráty. Kvůli důležitému utěsnění je v domech využita řízená výměna vzduchu, která v nich udržuje optimální teplotu. Přicházející vzduch je také filtrován, takže neobsahuje prach a jiné škodliviny.

Financování rodinného bydlení

Na finančním trhu máte na výběr spousty různých úvěrů umožňujících co nejrychleji získat vlastní bydlení. Můžete také využít výhodných státních půjček pro mladé rodiny. Výhodou bude, pokud se rozhodnete pro ekologické bydleníúsporném domě. Díky státnímu programu Zelená úsporám, můžete dostat příspěvek na koupi nebo výstavbu ekologického domu.

Nejnovější komentáře

su218ss&#ec1c;these

su218ss&#ec1c;these teams are equal. The Lakers have home court but Denver’s home court is better. And finally, the Nuggets have been playing better ever since giving Kenneth Faried minutes! By http://ydtfmxwwm.com [url=http://hunnurg.com]hunnurg[/url] [link=http://jcbznsik.com]jcbznsik[/link]

Even with my radical

Even with my radical background I have to ask, what gives the Feds the right to ask questions about how Apple decides to run something like the App Store?They can decide any way they wish to offer products for sale. Not different from someone deciding their fruit and vegetable store will sell both conventional and organic &#8211; and being sued by vegans for violating <a href="http://raspsqzyotr.com">&#h#;02t8eir&28221;</a> ethics.If Apple chooses to sell someone&#8217;s App &#8211; good for them. If not &#8211; tough. It&#8217;s their decision not some public SDS commune.


Novinky

Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno

31. 12. 2012


Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.


Interiér vašeho bydlení

30. 11. 2012


Inspirujte se ve fotogalerii a článcích věnovaného zařizování vašeho bydlení. Víme, co je in a chceme se s vámi o to podělit!


první pasivní administrativní budova v Česku

26. 11. 2010


V Ostravě vyroste do poloviny roku 2011 úplně první pasivní administrativní budova v Česku, kde se veřejnost dozví veškeré informace o energeticky úsporném stavění. Více v článku


Naše tipy

Nábytek a kuchyňské linky pro dokonalé bydlení. Jaké zvolit schodiště do vašeho pasivního domu?