Zajímavosti

5. října, 2010 

V Plzni – Božkově najdete vzorový pasivní dům. Slouží jako školící a předváděcí centrum pasivního bydlení pro širokou veřejnost. Při jeho návštěvě se tak může každý přesvědčit, že u pasivních domů nejde jen o minimální spotřebu energie, ale také o zdravé vnitřní prostředí. Dům je postaven ze superizolačních tvárnic Ytong Lambda tloušťky 500 mm. Vyniká nadstandardním vnitřním prostředím v létě i zimě. O větrání a vytápění se stará rekuperační jednotka s tepelným čerpadlem. Ve vzorovém domě se nachází školící středisko, sídlo firmy i obytná část. Pasivní dům stojí na jižním svahu s výhledem do zalesněného údolí.

Kontakt:
Mgr. David Koranda, Ve Višňovce 21, 326 00 Plzeň, telefon: +420 724 444 747, e-mail: koranda@setrite.cz

 

23. září, 2010

Pokud si chcete ve svém domě svítit žárovkami, které svítí velmi podobně jako slunce, opatřete si žárovky s názvem Biobulbu. Světlo, které vyzařuje tato sluneční žárovka, se podobá skutečnému slunečnímu svitu. Úspornou žárovku Biobulb proto ocení nejen lidé trpící sezónním výkyvem nálad. Má až třikrát vyšší svítivost než běžná žárovka, její jasné světlo se podobá slunečnímu svitu a díky tomu zlepšuje náladu. Stowattová varianta má příkon 25 W, čímž spoří 75 procent energie. Životnost žárovky je až 10 tisíc hodin.

 

9. září, 2010 

Na brněnském výstavišti ve dnech 14. a 15. října proběhne další ročník konference Pasivní domy. Akce je určena pro širokou veřejnost a je skvělou příležitostí k získání aktuálních informací z tohoto oboru. Návštěvníci se zároveň mohou setkat s lidmi, kteří se problematice pasivních domů aktivně věnují a mají značné zkušenosti. V rámci letošního ročníku konference je kladen velký důraz na odbornost příspěvků a to především těch, které se týkají konkrétních technických řešení. V rámci akce je možno navštívit i výstavu materiálů, výrobků a služeb pro pasivní domy.

Co je zapotřebí dodržet při stavbě pasivního domu?

Napsal dne 13. 10. 2011

Pasivní dům má tak malé tepelné ztráty, že k jeho vytápění stačí minimum energie. Vytápění pasivního domu je po většinu roku zajištěno tepelnými zisky samotného domu a proto nepotřebuje klasický topný systém.

V podstatě každý nově plánovaný dům lze navrhnout jako pasivní. Nezáleží totiž jen na konstrukci, tvaru objektu nebo velikosti oken. Dobrá projekční kancelář by měla být schopna navrhnout dům jako pasivní a zároveň přitom vyhovět požadavkům klienta na vzhled a začlenění do stávající zástavby. Také starší dům lze vhodný způsobem rekonstrukce přestavět na pasivní. U rekonstrukce záleží hlavně na navržených úpravách, což může být především výměna oken a zateplení domu a také volba vhodného způsobu vytápění.

Pokud se chystáte postavit pasivní dům, je nutné řídit se několika důležitými zásadami. Především je nutné mít zpracovaný kvalitní projekt, který zahrnuje kompletně jak hrubou stavbu včetně výplní stavebních otvorů, tak i zateplení a systém vytápění. Na projektu a jeho realizaci by se měly podílet firmy, které mají zkušenosti s realizacemi podobných objektů. Je totiž nezbytně nutné po celou dobu projektu sledovat dodržování stavebně technických parametrů jednotlivých částí domu. Zde se jedná zejména o tloušťku zateplení a správné provedení zateplovacího systému včetně navazujících technických detailů. Více o zateplení budov se dozvíte například na stránkách zateplení fasád domů.

Jak již bylo řečeno, je důležité, aby projekt i stavbu moderního rodinného domu realizovaly firmy, které mají s tímto typem stavby zkušenosti. Společnost Ekonomické stavby má speciální program Nízkoenergetický dům, v rámci kterého jsou hledána řešení, která jsou nejen nízkoenergetická, ale také ekonomicky výhodná. Budou tedy využita jen ta řešení, jejichž úspory za energie zaplatí zvýšené náklady na jejich pořízení. Jedině tak se totiž váš pasivní dům stane i domem ekonomickým.

Nejnovější komentáře

su218ss&#ec1c;these

su218ss&#ec1c;these teams are equal. The Lakers have home court but Denver’s home court is better. And finally, the Nuggets have been playing better ever since giving Kenneth Faried minutes! By http://ydtfmxwwm.com [url=http://hunnurg.com]hunnurg[/url] [link=http://jcbznsik.com]jcbznsik[/link]

Even with my radical

Even with my radical background I have to ask, what gives the Feds the right to ask questions about how Apple decides to run something like the App Store?They can decide any way they wish to offer products for sale. Not different from someone deciding their fruit and vegetable store will sell both conventional and organic &#8211; and being sued by vegans for violating <a href="http://raspsqzyotr.com">&#h#;02t8eir&28221;</a> ethics.If Apple chooses to sell someone&#8217;s App &#8211; good for them. If not &#8211; tough. It&#8217;s their decision not some public SDS commune.


Novinky

Společnost WELLOKNA představuje ENERGO okno

31. 12. 2012


Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.


Interiér vašeho bydlení

30. 11. 2012


Inspirujte se ve fotogalerii a článcích věnovaného zařizování vašeho bydlení. Víme, co je in a chceme se s vámi o to podělit!


první pasivní administrativní budova v Česku

26. 11. 2010


V Ostravě vyroste do poloviny roku 2011 úplně první pasivní administrativní budova v Česku, kde se veřejnost dozví veškeré informace o energeticky úsporném stavění. Více v článku


Naše tipy

Nábytek a kuchyňské linky pro dokonalé bydlení. Jaké zvolit schodiště do vašeho pasivního domu?