su218ss&#ec1c;these
18. května 2016 18:2718. května 2016 18:27
5. října, 2010
V Plzni – Božkově najdete vzorový pasivní dům. Slouží jako školící a předváděcí centrum pasivního bydlení pro širokou veřejnost. Při jeho návštěvě se tak může každý přesvědčit, že u pasivních domů nejde jen o minimální spotřebu energie, ale také o zdravé vnitřní prostředí. Dům je postaven ze superizolačních tvárnic Ytong Lambda tloušťky 500 mm. Vyniká nadstandardním vnitřním prostředím v létě i zimě. O větrání a vytápění se stará rekuperační jednotka s tepelným čerpadlem. Ve vzorovém domě se nachází školící středisko, sídlo firmy i obytná část. Pasivní dům stojí na jižním svahu s výhledem do zalesněného údolí.
Kontakt:
Mgr. David Koranda, Ve Višňovce 21, 326 00 Plzeň, telefon: +420 724 444 747, e-mail: koranda@setrite.cz
23. září, 2010
Pokud si chcete ve svém domě svítit žárovkami, které svítí velmi podobně jako slunce, opatřete si žárovky s názvem Biobulbu. Světlo, které vyzařuje tato sluneční žárovka, se podobá skutečnému slunečnímu svitu. Úspornou žárovku Biobulb proto ocení nejen lidé trpící sezónním výkyvem nálad. Má až třikrát vyšší svítivost než běžná žárovka, její jasné světlo se podobá slunečnímu svitu a díky tomu zlepšuje náladu. Stowattová varianta má příkon 25 W, čímž spoří 75 procent energie. Životnost žárovky je až 10 tisíc hodin.
9. září, 2010
Na brněnském výstavišti ve dnech 14. a 15. října proběhne další ročník konference Pasivní domy. Akce je určena pro širokou veřejnost a je skvělou příležitostí k získání aktuálních informací z tohoto oboru. Návštěvníci se zároveň mohou setkat s lidmi, kteří se problematice pasivních domů aktivně věnují a mají značné zkušenosti. V rámci letošního ročníku konference je kladen velký důraz na odbornost příspěvků a to především těch, které se týkají konkrétních technických řešení. V rámci akce je možno navštívit i výstavu materiálů, výrobků a služeb pro pasivní domy.
Efektivní a jednoduchý systémem pro přitápění domů sluncem - Trombeho stěna, funguje podobně jako solární kolektor, na rozdíl od něj je však integrována do budovy, takže sluneční záření je přeměňováno na teplo a využíváno přímo.
Evropská unie zavádí jednu z největších změn ve stavebnictví v historii, která má výrazně snížit vliv lidí na životní prostředí. Podle již schválené směrnice o energetické náročnosti budov bude možné stavět od roku 2020 jen pasivní domy
Bydlení v rodinném domě přináší obrovské množství výhod. Vytváří ideální prostředí pro aktivní život s rodinou, zábavu s přáteli a v neposlední řadě i pro práci. Pokud od takového domu vyžadujeme maximální komfort, příjemné teploty v horkém létě i v mrazivé zimě a stále čertsvý a čistý vzduch bez neustálého průvanu, můžeme očekávat vysoké náklady na provoz. Avšak ne zcela nutně tomu tak musí být.
Koncepce pasivního domu, jehož pořizovací náklady jsou srovnatelné s běžnými novostavbami, dokáže splnit i ty nejnáročnější požadavky a zároveň ušetřit až 90% nákladů na vytápění. Celoroční spotřeba tepla je tak nízká, že dům nepotřebuje klasický systém vytápění.
Díky dokonalé a důsledné izolaci jsou tepelné ztráty sníženy natolik, že k udržení příjemné teploty postačí minimální množství tepla a stěny a okna si i v mrazivém počasí udržují příjemnou povrchovou teplotu.
Jedinečnou vlastností tohoto typu ekonomické stavby, je jeho naprostá vzduchotěsnost. Čerstvý vzduch se do místností dostává pomocí nepřetržitě fungujícího plně automatického systému, který nejenže zásobuje prostor vzduchem, ale zároveň ho i filtruje a tím ho zbavuje škodlivin a prachu. Díky automatické regulaci množství přiváděného vzduchu nedochází ani ke vzniku a šíření plísní a Vy tak dýcháte skutečně pouze čistý vzduch, což má blahodárný efekt na zdraví nejen alergiků.
Pasivní rodinný dům je skvěle zabezpečen pro případ krize. Pokud dojde k dlouhodobému výpadku vytápění, teplota v místnostech během 1 měsíce neklesne pod 13-15°C. V takovém případě postačí i nejmenší nouzový zdroj tepla k vytvoření dostatku tepla.
Též sympatizanti mohou využít kuponovou knížku se slevami od ekonomických staveb.
Při výstavbě pasivního domu hraje významou roli jeho poloha. Je více než vhodné, aby obytné místnosti byly orientovány k jihu, kdy dochází k využívání pasivních solárních zisků. Pasivní solární zisky mohou pokrýt až 40% tepla na vytápění objektu. K tomuto účelu jsou používána okna s trojitým zasklením plněné argonem nebo kryptonem se seperizolovaným rámem.
Samotné vytápění probíhá pomocí rekuperace tepla z odváděného vzduchu. Vzduch odcházející z domu má většinou vyšší teplotu, než vzduch venkovní, a tak je možné pomocí malého tepelného čerpadla ekonomicky využít tohoto rozdílu k ohřevu přiváděného vzduchu. Teplo na ohřívání přicházejícího vzduchu může také pocházet ze systému ohřevu vody v objektu. Pro zvýšení úspory je možné systém doplnit solárními systémy pro podporu vytápění a ohřevu teplé užitkové vody. Rozšířením systému o zemní kolektor lze dosáhnout zvýšení ohřevu vzduchu o 5°C v zimě, v létě naopak dosáhneme ochlazení vzduchu až o 5°C a systém tak může sloužit jako klimatizace.
Výhody pasivního domu:
Základní požadavky:
Nevíte kde sehnat levný plyn? Zkuste E.on
18. května 2016 18:27
17. května 2016 20:22
Co to vlastně ENERGO okno je a jak se vyznačuje? ENERGO okno je okenní systém, který má za cíl maximálně snížit tepelné ztráty. Tím, že ve svých domovech použijete ENERGO OKNA, výrazně snížíte náklady na vytápění vašich bytů a rodinných domů. A to je v dnešní době neustále se zvyšujících cen energií poměrně podstatné.
Inspirujte se ve fotogalerii a článcích věnovaného zařizování vašeho bydlení. Víme, co je in a chceme se s vámi o to podělit!
V Ostravě vyroste do poloviny roku 2011 úplně první pasivní administrativní budova v Česku, kde se veřejnost dozví veškeré informace o energeticky úsporném stavění. Více v článku
Nábytek a kuchyňské linky pro dokonalé bydlení. Jaké zvolit schodiště do vašeho pasivního domu?